Ana sayfa Yüksek Hızlı Tren - Haberler Hızlı Tren Ağı Genişliyor

Hızlı Tren Ağı Genişliyor

Kıtalar arası uçuşlarda transit geçiş merkezi olacak Türkiye'nin dev projelerinden biri olan Yeni Havalimanı'nın ilk uçuşuna az bir süre kalan Bakan Arslan, havalimanına kolay ulaşımın sağlanması aşamasında yapımı planlanan banliyo hatları hakkında bilgi verdi.

763
0
PAYLAŞ
Hızlı Tren Ağı Genişliyor
Hızlı Tren Ağı Genişliyor

Kıtalar arası uçuşlarda transit geçiş merkezi olacak Türkiye’nin dev projelerinden biri olan Yeni Havalimanı’nın ilk uçuşuna az bir süre kalan Bakan Arslan, havalimanına kolay ulaşımın sağlanması aşamasında yapımı planlanan banliyo hatları hakkında bilgi verdi.

SABAH gazetesine bilgi veren Bakan Arslan şunları söyledi: ”Yapım aşamasındaki hatların tamamlanmasıyla Asya’dan Ortadoğu’ya, Ortadoğu’dan Balkanlara kesintisiz bir demiryolu ulaşımı sağlanacak”. Yapımı devam eden Halkalı-Kapıkule Projesi hakkında da bilgi veren Arslan, projenin tamamlanmasından sonra Demir İpekyolu güzergahındaki Türkiye etabının tamamlanacağını kaydetti. Bakan Arslan; ”Marmaray’dan sonra Asya-Avrupa arasını demiryolu ile ikinci kez kesintisiz bağlayacak olan Gebze-Sabiha Gökçen-Yavuz Sultan Selim Köprüsü-Yeni Havalimanı ve Halkalı arasında planlanan hızlı demiryolu için yapım ihalesine 2018’in ikinci yarısında çıkılacak” dedi.

Toplam uzunluğu 242 kilometre olan Sivas-Erzincan Hızlı Tren Projesi’nde 200 km/sa kadar ki hıza uygun, elektrikli ve sinyalli sistemin tamamlanmasına yönelik çalışmalar da devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan YHT Kullanıcılarının %83'ü Memnun başlıklı makalemizde 83, anket ve hızlı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili kelimeler:hizli tren agi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here