Ana sayfa Yüksek Hızlı Tren - Haberler Hızlı Tren Sayıları Artıyor

Hızlı Tren Sayıları Artıyor

Şu an Türkiye'de Siemens üretimi 7 adet hızlı tren seferlerine devam ediyor. Bu sayı ise önümüzdeki yıllarda yaklaşık üçe katlanacak.

8
0
PAYLAŞ
Hızlı Trenlerin Sayısı Artıyor
Hızlı Trenlerin Sayısı Artıyor

Şu an Türkiye’de üretimi 7 adet seferlerine devam ediyor. Bu ise önümüzdeki yıllarda yaklaşık üçe katlanacak.

Siemens Mobility Ulaşım Sistemleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi 2020 yılında raylardaki hızlı tren sayının 10 adet daha artacağını söyledi. , ”Üretim aşamasında olduğumuz 10 hızlı tren siparişini aldık. İlk 2019 yılı sonunda gelecek 2020 yılında da raylara inecek” dedi.

Siemens Mobility Ulaşım Sistemleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi Rasim Cüneyt Genç

İzmir’de düzenlenen Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı-Eurasia Rail’de gazetecilere açıklamalarda bulunan Genç;

Ulaşım sistemleri anlamında Türkiye’deki ilk projemiz 1913’te atlarla çalıştırılan İstanbul tramvay hattının elektrikliye çevrilmesiyle başlıyor. 2013’te de Türkiye’de yüksek hızlı trenlerin sözleşmesini imzaladık. Şu anda 7 tanesi TCDD hatlarında çalışmakta. Bu trenler saatte 300 kilometre ve daha yukarı hızlarda çalışmakta. Var olan 7 set Velaro hızlı trenlerimize ek olarak 10 yüksek hızlı trenimizin siparişini aldık. Üretim aşamasındayız. Bu senenin sonu itibarıyla ilk trenler gelmeye başlayacak. 2020’de bu trenler raylarda olacak.” dedi.

Bir önceki yazımız olan TCDD 365 İşçi Alımı için Kimler Başvurabilir? başlıklı makalemizde alımı, başvuru ve detaylar hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here