Ana sayfa Yüksek Hızlı Tren - Haberler Konya YHT Garı Alt Geçidi Temel Atma Töreni Gerçekleşti!

Konya YHT Garı Alt Geçidi Temel Atma Töreni Gerçekleşti!

Konya milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve bazı parti başkanlarının da katılımı ile Konya belediyesi tarafından yaptırılacak alt geçidin temeli atıldı.

19
0
PAYLAŞ
Konya YHT Alt Geçidi Temel Atma Töreni
Konya YHT Alt Geçidi Temel Atma Töreni

milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve bazı parti başkanlarının da katılımı ile belediyesi tarafından yaptırılacak geçidin temeli atıldı. , yeni binası ile Demiryolu Caddesi’nin kesiştiği noktaya yapılacak.

Konya’nın çok önemli yatırımlarından sadece biri olan yeni YHT Garı ve Demiryolu caddesinin birleştiği noktada yer alacak alt geçitin yapımını Konya Büyükşehir Belediye’si üstlenmekte.

Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, töreninde şöyle konuştu: ‘Belediye başkanı olarak mazbatayı alır almaz görevi koşmanın sevincini yaşıyoruz!’

Konya, Yeni YHT Garı Alt Geçidi Temel Atma

Belediye Başkanı Altay temel atma töreninde yaptığı konuşmada sözlerine şu şekilde devam etti: ”Özellikle Demiryolu Caddesinin kesintisiz şekilde taşıt trafiğine devam etmesini sağlayan bu alt geçit ile aynı zamanda tren garımıza gelen yayalarımız için otopark olarak önemli bir alan kazandırmış oluyoruz. Vatandaşlarımızın trafikle ilgili beklentileri yüksek. Biz de bunu karşılamak için çalışıyoruz. Yeni YHT Garımız Konya toplu ulaşım aksının merkezinde olacak. Burası hem şehir dışından gelenlerin başlangıçta duracakları ve dağılacakları bir alan olacak hem de metro akslarımızın toplanma merkezi ve son olarak banliyö hattını da hayata geçirmemizle birlikte toplu ulaşım aksının merkezi olacak. Böylece buraya gelen vatandaşlarımız için bu alt geçit önemli bir fonksiyon üstlenecek”.

Bir önceki yazımız olan Hızlı Tren Ağı Genişliyor başlıklı makalemizde ağı, genişliyor ve hızlı hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here