Ana sayfa Yüksek Hızlı Tren - Haberler TCDD 365 İşçi Alımı için Kimler Başvurabilir?

TCDD 365 İşçi Alımı için Kimler Başvurabilir?

TCDD 365 personel alımı yapacağını duyurdu! Peki hangi pozisyonlara kaç kişi alınacak? Başvuru şartları neler? Başvuru nereden, nasıl yapılıyor? Tüm cevaplar burada...

26
0
PAYLAŞ
TCDD İşçi Alımı Şartları Belli Oldu
TCDD İşçi Alımı Şartları Belli Oldu

365 yapacağını duyurdu! Peki hangi pozisyonlara kaç kişi alınacak? şartları neler? nereden, yapılıyor? Hepsi bu yazının içinde…

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü işyerlerine belirsiz süreli iş sözleşmesiyle 356 alımı kontenjan dağılımı ve il listeleri belli olmuştu. Bu haberimizde kimlerin başvuracağına ve unvanlar bazında kontenjanlara değineceğiz.

TCDD PERSONEL ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

86 Tren teşkil işçisi, 42 demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü, 188 demiryolu hattı bakım onarımcısı, 40 liman vinç operatörü (RTG CE SSG) olmak üzere toplam 356 işçi alımı için başvurular İŞKUR tarafından 9 Nisan 2019 tarihinden itibaren alınacak.

TCDD PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI NELER OLACAK?

Adaylar kontenjanlardan sadece birine başvuru yapabilecektir.

KPSS şartı bulunmuyor.

Başvurular il düzeyinde değil Ülke geneli olacaktır.

Sadece erkek adaylar başvuru yapabilecek.

TCDD personel alımı için 36 yaşından gün almamış olmak şartı aranıyor.

TCDD personel alımı sözlü sınav sonucuna göre olacaktır.

Mezuniyet durumu olarak TCDD’nin 9 Mayıs’ta yayımlanacak ilanda yer alan öğrenim durum ve özellikle bölümlerini karşılamak gerekiyor.

Farklı mezuniyetlere yapılacak başvurularda iş sözleşmeleri fesh edilecektir. Bu kapsamda mezuniyet şartları belli olunca durumunuza uygun başvuru önemlidir. 9 Nisan’da My Memur olarak sizleri bilgilendireceğiz.

TCDD PERSONEL ALIMI SAĞLIK ŞARTI

Tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden tarama testi yaptırılması istenecektir. Sağlık şartına dair tüm detaylara aşağıdaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

“Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışır” iberesinin SAĞLIK RAPORUNDA olması şart!

Göz, işitme vb. tüm ayrıntılı olarak aşağıdaki haberimizde yer alan PDF dosyasında yer almaktadır.

TCDD PERSONEL ALIMI PSİKOTEKNİK DEĞERLENDİRME

TCDD Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup tespiti ve psikoteknik değerlendirmesi yapılacak sanat kolları için adayların almış oldukları sağlık kurulu raporu grup belirleyicileri tarafından değerlendirilecektir. Grubu uygun olan adaylar, psikoteknik değerlendirmesine gönderilecektir.

Bir önceki yazımız olan Konya YHT Garı Alt Geçidi Temel Atma Töreni Gerçekleşti! başlıklı makalemizde alt, atma ve garı hakkında bilgiler verilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here